Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu yaralandıktan sonra tedavi altına alındığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Osman Öz'ün naaşı Afyonkarahisar'da defnedildi. 

Şehit Öz'ün Türk bayrağına sarılı tabutu, Evciler ilçesi Barbaros Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, şehidin babası Fehmi Öz'e başsağlığında bulundu. Bu sırada şehidin babası Fehmi Öz, "Ben, 3 çocukla ne yapacağım" deyince Eroğlu, "Olur mu öyle şey. Onlar bana ve 78 milyona emanet" karşılığını verdi. 

Daha sonra Gökçek Köyü Fatih Camisi'ne getirilen Öz'ün tabutuna sarılan eşi Gülden Öz ve annesi Nermin Öz, uzun süre gözyaşı döktü.

Şehidin naaşı kılınan cenaze namazının ardından Gökçek Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törene, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner,  AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, Afyonkarahisar İkmal Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Kenan Topçu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, şehidin yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.

 

Kaynak: Afyonhaber.com