Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette partilileri ile bir araya gelen ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adaylığı için sürekli ismi zikredilen Meral Akşener’i karşılayan Dinar İlçe Başkanı İbrahim Acar’ın görevden alınarak ilçe teşkilatının kapatıldığı belirtildi. 


Konu ile ilgili İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel, partisinin Dinar İlçe Teşkilatının bugün itibari ile kapatıldığını kaydederek, gerekçenin ise Meral Akşener’in ilçede karşılanması ve kendisi ile toplantı yapılması olduğunu kaydetti. MHP Dinar İlçe Başkanı İbrahim Acar’ın da görevden alındığını aktaran Başkan Demirel, öte yandan ilçenin MHP’li Belediye Başkanı Saffet Acar hakkında da MHP Genel Merkezi tarafından suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. 


Öte yandan, Belediye Başkanı Saffet Acar ve İlçe Başkanı İbrahim Acar’ın, Meral Akşener’i destekleyenler arasında olduğu ve Acar'ların karşılamada Akşener’e çiçek takdim ederken çekilmiş fotoğraflarının da bulunması Akşener’e destek verdiklerini gözler önüne serdi. 

 

20 yıldır Dinar İlçe Başkanlığı yapan İbrahim Acar: "İlçe Başkanlığı döneminde 3 defa belediye başkanlığı seçimini kazandıklarını, MHP’ye gönül veren hemşerilerinin isteğiyle hareket ettiğini ve seçmenin değişim istediğini, buradan hareketle Meral Akşener’e destek verdiklerini, kendilerinin sözde değil, özde milliyetçi olduklarını ifade etti.

20 yıldır Dinar ilçe başkanlığını başarıyla icra eden İbrahim Acar’ın, Dinar belediye başkanlığı seçimlerinin üçünü de yüzde 50’nin üzerinde bir oyla MHP’ye kazandırdıkları öğrenildi.

Yerel yönetimlerden sorumlu Sadir Durmaz’ın, Yozgat belediye başkanlığına aday olduğu, büyük  farkla seçimi kaybettiği, kendi memleketinde başarılı olamayan birinin, görevden alma gibi tasarruflarda bulunması partililer tarafından şiddetle kınandı.

MHP’deki gelişmeleri sorduğumuz eski bir MHP’li,:” Demokratik haklarını kullananların partiden uzaklaştırılması kabul edilemez.  Genel başkan kendisini seçen delegelerden  kaçması, sonucun bugünden belli olmasıdır. Günlük atamayla gelenlerle teşkiltlar yürümez. Genel merkezin bu tutarsızlığa son vermesi gerekir.”dedi.

Kaynak : Afyonhaber