ESKİ BAŞKAN ELİBOL'A ZİYARET

Sandıklı'da da ilçe merkezi, Selçik, Bekteş köylerine giden CHP'li Köksal, Sandıklı Belediyesi eski Başkanı İsmail Elibol, işadamı Hüseyin Akıncı ve işadamı Yusuf Aktürk'le de ekonomik gelişmeler hakkında istişare yaparak çözüm önerileri üzerinde durdu. Köksal, Türkiye'nin ekonomisine katkı sağlayan işadamlarına teşekkür ederek başarılarının devamını, istihdamlarının artmasını diledi.

SİYASET ÇÖZÜM NOKTASIDIR

Ziyaretleri değerlendiren CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Her zaman dile getiriyoruz: Halkın milletvekili olacağız. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz siyaseti 4 yılda bir, seçimden seçime yapılacak bir hazırlık olarak görmüyoruz. Siyaset, halkın sorunlarının çözüme kavuşma noktasıdır. Ne yazık ki ülkemizde siyaset, sandıktan istediği sonuçlar çıkmadığı zaman 'Halkımız kararını verdi' deyip sandıktan istediği sonuç çıkmadığı zaman 'Kaos planı devreye sokuldu' ifadeleriyle toplumu gerginleştirmek olarak uygulanıyor" dedi.

TERÖRE HANGİ TAVİZLERİN VERİLDİĞİ BİLİNİYOR

AKP yöneticileri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek gündemlerinin Başkanlık Sistemi olduğuna işaret eden Köksal, "Bütün ziyaretlerimde görüyorum ki Türkiye'de Başkanlık Sistemi ile ilgili herhangi bir istek, herhangi bir ısrar yok. Halkın birinci gündemi terör. İktidar tarafından Çözüm Süreci olarak adlandırılan zaman diliminde hangi şehirlere hangi yığınakların yapıldığını artık tüm kamuoyu biliyor. Kimlere hangi tavizlerin verildiği, kitaplara bile konu oldu. Terörü bu hâle getiren, günümüz iktidarıdır. Şimdi de terörü bitirmek zorunda olan da bu iktidardır" diye konuştu.

OĞLUNU EVLENDİRECEK, PARA YOK

Köksal, ekonomik krizin kapıda olduğunu hatırlatarak "Halkın ikinci acil gündemi ise ekonomi. Nereye gitsek, nerede sohbet etsek 'Para yok' diyenlerle karşılaşıyoruz. Mehmet Amca, oğlunu evlendirecek, 'Biz borç-harç evi kursak bile bu pahalılıkta oğlum nasıl geçinecek' diye düşünüyor. Fatma Abla, vefat eden kocasından kalan birkaç liralık maaşla, 3 çocuğunu nasıl okutacağını düşünüyor. Bir tarafta bu durumu görürken diğer tarafta örtülü-örtüsüz milyonlarca liralık ödenekler, çarçur ediliyor" dedi.

KARAMSARLIK, KUMARA YÖNLENDİRİYOR

Vatandaşların umutlarını loto oyunlarına bağladıklarını hatırlatan Köksal, şöyle devam etti:

"Borç, yoksulluk ve karamsarlık vatandaşlarımızı o kadar etkilemiş ki her gün hangi lotonun ne kadar lira vereceğini düşünüyorlar. Bu kadar umutsuzluk, vatandaşları kolay yoldan zengin olma hayali kurmasına yol açıyor. Bir taraftan dinî değerler üzerinden oy avcılığı yapanlar, diğer taraftan devlet eliyle kumar oynatıp vatandaşların hayalleriyle dalga geçiyor."