Sandıklı İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul, “Ankara’da yaşamını yitiren 28 vatandaşımız nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını söylerken, yaralılara acil şifa diledi. 2002 yılında Türkiye’de törerün sıfır noktasına inmesine rağmen bugün AKP iktidarının hataları yüzünden zirveye ulaştığına dikkat çeken Tuğrul, “Maalesef ülkemiz terör örgütlerinin yol geçen hanına çevrilmiştir. Birçok terör örgütü ülkemiz içerisinde yuvalanmaktadır. İktidar bunca yaşanan olaylara rağmen kınamaktan öteye gidememektedir” dedi.

Suriye’de yaşanan gelişmeler hakkında Tuğrul, “3 kuruşluk petrol yüzünden en büyük müttefikimiz tarafından satıldık. 2. Dünya Savaşı Sonrası Kore’ye 1 Tugay gönderip her zaman olduğu gibi şehitlerimiz hürmetine NATO’ya alındık . ABD bize kahramanlık nişanı verdi ama soydaşlarımızın katliamını önlemek için 1963 ve 1967 yıllarında Kıbrıs’a müdahalemizi engelledi. 1963 yılında Jüpiter Nükleer Füzelerini bizim topraklarımıza konuşlandırdı. Sovyet Birliği bize karşı füzelerini çevirdiğinde ABD bunu umursamadı bile. Ne zaman Rusya, Küba’ya nükleer füze yerleştirdi ABD kendi halkı tehlikeye düştüğü için bizdeki füzeleri kaldırdı. Sovyet füze tehlikesini atlatmış olduk. Yoksa bizim insanımızın ölmesi ABD’nin umurunda değildir. 1974 Barış Harekatında Kıbrıs’a müdahale edip soydaşlarımızı kurtardık diye, ambargo koyarak bizi yalnız bıraktı. 1990 körfez harbinde İncirlik dahil her türlü yardımı yapmamıza rağmen ABD, PKK’ya destek vererek terör örgütünü güçlendirdi . 1 koyup 3 alacaktık 3 koyduk 1’ini de alamadık. Uçaklarını düşürdüğümüz Rusya’ya karşı mecburen milli menfaatlerimizi koruyarak müttefiklerimizle birlikte hareket etme yollarını bulmak zorundayız. Her şeyimizi ortaya koyup PYD güçlerini Fırat’ın batısına geçmesine müsaade edemeyiz” dedi.


“İlimizde ve Sandıklı ilçemizde işsizliğin had safhaya ulaştı. Her geçen gün daha da kötüye gittiğimizi ifade eden Tuğrul, “İşsizlik aldı başını gidiyor. İşsizliğe çare bulunacağına, gençlerin kötü alışkanlıkları, cinayetler önleneceğine, yatırımlar yapılacağına bina yapımı saha yapımı gibi öncelik sırası sona gelen işler yapılıyor. AKP iktidarının bölücülük ruhuna işlediği, için küçük bir açılışa dahi ordu gibi kendinden olanlarla gidiyor. Diğer partileri yok sayıyor. Sayıları mahalindeki yerli sayısından fazladır. Tek parti iktidarında bunu yapan başkanlığı ele geçirdiğinde neler yapmazlar ? tam bir despot yönetim olur. Hastanede doktor yok. Hastanede bundan önceki yönetimde Türkiye çapında başarıda ilk üçe giren hastene kısa sürede bozuldu. Görevli personel ve doktorlar kaçıyor. AKP İlçe yöneticileri ellerini çekmesi şarttır. Şaşkın ördek arka arka yüzermiş. Köylerde genç nüfus kalmamıştır. Yöneticiler halı saha yapıyor ama nüfus azalıyor. Öğrenciler toplama usulü mevcutlar artırılıyor. Halkın sesine kulak verilmelidir” dedi.


MHP İl Başkanı Raşit Demirel “Sandıklı ilçesinde olduğu gibi ilimizin bir çok ilçesinde bu sıkıntıların giderek arttığını ifade etti. AK Parti İl Yönetiminin sorunları çözmek yerine Salı günleri hava durumu bilgisi verdiğine dikkat çeken Demirel, “AKP İl Yönetiminin hava durumuyla ilgilenmek yerine ilimizin başlıca sorunlarıyla ilgilenmesinde fayda vardır. Ağaç altlarına kar konulması tavsiyesinde bulunmak yerine istihdam, terör gibi sorunların çözülmesi için fikirler üretmelerini bekliyoruz.

Bugün birçok terör örgütü ülkemiz topraklarında barınmaktadır. AKP iktidara gelmeden önce terör sorunu bitirilme noktasına gelmişti. Ancak AKP iktidarıyla birlikte terör tekrar eski gücüne geri kavuşmuştur. Habur Sınır Kapısı’ndan barış güvercini diye getirdikleri teröristlerin bugün ülkemize neler yaptığı ortadadır. Oslo’da yapılan hain görüşmelerin sonucu bugün en ağır şekilde ödenmektedir” dedi.

“Hükümetin yaşanan terör olaylarına karşı daha sert tedbirler almasını isteyen Demirel, “Milliyetçi Hareket Partisi terörle mücadelede her zaman hükümetin yanında yer almıştır. Çünkü devletimizin ve milletimizin menfaatleri her şeyin üstünde gelir. Hükümet artık uykudan uyanmalıdır” dedi.