1 Adet yol süpürme aracı, 2 Adet 4 m3 lük üstten sıkıştırmalı küçük kamyon, 6 Adet 7 m3 lük üstten sıkıştırmalı kamyon olmak üzere 9 Adet yeni temizlik aracımız Sandıklıdaki hemşehrilerimize hizmet vermeye başladı.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Temizlik İşleri yetkilileri; Sandıklımızın temizliği için yeni hizmete başlayan araçlarımız ile birlikte daha temiz bir Sandıklı için çalışmalarımız aralıksız sürecektir. Sandıklılı hemşehrilerimizden çöp konusunda daha duyarlı ve titiz davranmalarını, Belediye olarak bizlerle ortaklaşa çalışarak daha temiz, daha yaşanabilir bir çevreyi çocuklarımıza bırakmak istiyoruz. Bu bağlamda bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Mustafa ÇÖL'e teşekkürlerimizi iletiyoruz."dediler.

Başkan ÇÖL; "Sandıklı Belediyemize yeni kazandırdığımız 9 Adet yeni çöp toplama kamyonları ile Sandıklımızın yıllardır kanayan yarası haline gelen çöp toplama işini kökten çözmüş olduk. Daha önceki dönemlerde çöpler traktörler ile toplanıyor, vatandaşlarımızdan bu konu hakkında şikayetler alıyorduk, hassasiyetlerini biliyorduk ve çözmek için söz vermiştik. Şimdi bu sözümüzü tutuyor, yeni almış olduğumuz araçlar ile hemşehrilerimizin bu sıkıntısını ortadan kaldırıyoruz. Bu daha güzel, daha temiz bir Sandıklı için çıkmış olduğumuz yolda bir milattır, temizlik ve hijyen konusunda hava ile temas etmeden çöpleri hemşehrilerimizi rahatsız etmeden toplayacağız. Şahsım ve Sandıklı Belediyemiz olarak verdiğimiz sözleri tutmaya devam ediyoruz, Sandıklı halkımız her şeyin en güzeline ve en iyisine layık."dedi.