Sandıklı’da esnafların talebi doğrultusunda  mevcut kooperatifinde ayrıca ikinci bir Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi açıldı. Açılışa Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, Sandıklı Garnizon Komutanı Per. Yüzbaşı Muhittin Bilgiç, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, , Ak Parti Sandıklı İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık, Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Göller Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Afyonkarahisar Esnaf Odaları Birliği Başkanı A. Kadir Konak, Antalya Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Turgut Bucak, Antalya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Metin Bucak, Sandıklı Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Esnaf ve Sanatkarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sandıklı Belediye Düğün Sarayında yapılan Kongrede Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Kongrede başkanlığa tek aday olan Ali Çiçek yapılan seçimle başkan seçildi.

Daha sonra açılışı yapılan hizmet binasına geçen katılımcılar, dualar eşliğinde binanın açılışını gerçekleştirerek hayırlı olması dileklerinde bulundular.