Edindiğimiz bilgiye göre; bu sabah saat 10:30'da Diyarbakır Sur ilçesinde çıkan çatışmada  aslen Hocalar ilçemize bağlı Çalca köyünden olan  J.Uzman Çavuş Mustafa Hakan Kaçar (26), ŞEHİT düştü. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve Yüce Türk milletimize başsağlığı dileriz.

Diyarbakı’ın Sur ilçesinde sabah saatlerinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Hakan Kaçar’ın Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçe nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.
Şehit Mustafa Hakan Kaçar’ın (26) aslen Hocalar ilçesine bağlı Çalça köyünden olduğu öğrenildi. Şehit Kaçar’ın ailesinin uzun zamandan bu yana İzmir’de yaşadıkları belirtildi. Kaçar’ın yeni evli olduğu kaydedilirken, ailesi ile birlikte eşinin de İzmir’de yaşadığı belirtildi. Şehidin babasının isminin Yunus, annesinin isminin Emine olduğu ve şehit Kaçar’ın annesini yaklaşık 3 yıl önce kaybettiği de öğrenildi. Şehit Kaçar’ın ilk gelen bilgilerde İzmir’de defnedileceği öğrenildi. Ancak şehidin ailesinin defin konusunda net bir karara varmadıkları, şehit evlatlarını köylerinde de toprağa verebilecekleri belirtildi.
Öte yandan, şehit Kaçar’ın 2014 yılında göreve başladığı da bildirildi.

 

Kaynak : Afyonhaber.com